Ústredný zväz židovských náb. obcí

Winter Maccabi Games 2023

01.11.2022

SLOVENSKÁ ORGANIZÁCIA MACCABI pripravuje športový TÍM zo Slovenska na zimné hry WINTER GAMES 2023. Uskutočnia sa od 02.01. - 09.01.2023.

REGISTRÁCIA OTVORENÁ!

Ruhpolding - Bavorsko, Nemecko

16 športových disciplín, očakáva sa cez 350 účastníkov z celého sveta.

Alpin Skiing - slalom, parallel slalom, super gCross Country Skiing - 10km a šprintSnowboarding - Parallel-Slalom, Snowboard-Cross, Slope-StyleBiathlon - štafeta 4x6kmFigure Skating - Freestyle, Pair Skating, Ice DanceBavarian Curling - Single, Team Competition, Number ShootingSnow Volleyball 3 hráči + 1 náhradníkVekové kategórie: Juniors: 16-18, Open: 18-35, Masters: 35 +

Záujemci sa môžu prihlásiť mailom na gavornikova.dagmar@gmail.com

Slovak Maccabi Organisation - športovci úspešne reprezentovali Slovensko na nedávnej 21. Maccabiah - svetových hrách Maccabi, ktoré sa konali v Izraeli v dňoch 12. až 26. júla. Slovenský tím iba so siedmimi členmi vybojoval štyri medaily, z toho jednu zlatú medailu v štvorhre v tenise a tri bronzové - jednu v dvojhre v tenise a dve v zmiešaných plaveckých štafetách. Len tesne ušlo Slovensku medailové umiestnenie v disciplíne 100 m plávanie, kde sme obsadili 4.miesto a v Karate Kata Juniori, kde sme obsadili piate miesto. Medzinárodné ocenenie Yakir Maccabi Award za dlhoročnú a výnimočnú činnosť v Maccabi získala vedúca slovenskej výpravy a prezidentka Maccabi Europe Dagmar Gavorníková. O Maccabiah Maccabiah - svetové hry Maccabi sú podľa počtu súťažiacich tretím najväčším športovým podujatím na svete. Na 21.Maccabiah súťažilo v 38 športových disciplínach približne 10 000 športovcov z viac ako 60 krajín. Svetové hry Maccabi sa prvý raz uskutočnili v roku 1932 a od roku 1953 je ich dejiskom Izrael.

O Slovak Maccabi Organisation Slovenská organizácia Maccabi (Slovak Maccabi Organisation) je členom Svetovej únie Maccabi (Maccabi World Union) a Maccabi Europe. Má viac ako 500 členov v Junior, Open a Master kategóriách a získala spolu 25 medailí na svetových a európskych hrách Maccabi. Slovak Maccabi Organisation ďakuje za finančnú podporu účasti tímu, ktorý reprezentuje slovenskú židovskú komunitu, priateľom zo zahraničia a ŽNO BA. Vážime si ich pomoc, bez ktorej naša účasť by nebola možná.